llçemiz Yukarıkanara köyünde 29/03/2018 Perşembe günü saat 14:00 'da Kofçaz Kaymakamlığı tarafından halk toplantısı düzenlenmiştir. Toplantı Kofçaz Kaymakamı Ahmet GÜNERİ başkanlığında, İlçe Jandarma Komutanı Sedat KESKİN, İlçe Yazı İşleri Büro Personeli Hasan AKTAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cahit AKIN, İlçe Malmüdürü Tunay ÜSTÜN, SYDV Müdüresi Sibel KESTANE, İlçe TMS Başkanı Filiz Gökçe İKİBUDAK, İlçe Tarım Müdür V. Serkan ÇIRAK, İlçe Müftüsü Ramazan ÖZDEMİR, Yukarıkanara köyü Muhtarı ve Yukarıkanara köyü halkı katılımı ile gerçekleşmiştir.
      Toplantıda Yukarıkanara köyünde ikamet eden vatandaşlarımızın talep, öneri ve şikayetleri görüşülmüştür. Toplantıda köy arazilerinin daha verimli ve bilinçli kullanılması için sözlü ve yazılı bilgilendirme yapılmıştır. 2/B arazi çalışmaları kapsamında vatandaşlarımıza ilan, pano, tebligat ve muhtarlar aracılığı ile bilgilendirme çalışmaları yapılacağı belirtilmiştir. Okuma - Yazma seferberliği kapsamında okuma yazması olmayanlara Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde okuma - yazma eğitimleri verilecek ve bu eğitimler esnasında, eğitimin kalitesi ve verimli olması açısından her türlü kolaylık sağlanacaktır. Derelere bilinçsiz atılan evsel ve kimyasal atıkların çevre ve insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri anlatılmıştır. Bundan sonraki süreçte gerekli tatbikatın yapılarak bu tür olaylara mahal verilmeyeceği konuları görüşülmüştür.
     Köprü ve büzlerde özellikle yağışlı zamanlarda yaşanan bir takım sıkıntılar dile getirilmiştir. Dere ıslahı ile ilgili çalışmalara devam edildiği ve çözümün DSİ Bölge Müdürlüğü ile birlikte yürütüldüğü; köydeki sağlık taramalarının düzenli bir şekilde yapıldığı konuşulmuştur.
     Vatandaşlarımızla doğrudan temasa geçilerek, onların dilek, şikayet ve önerilerinin yerinde alınarak kaymakamlığımız tarafından hakımız ile birlikte yaptığımız çalışmalar daha etkili, bilinçli ve verimli olacaktır.