19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, ilçemizde saat 10:00 da Kofçaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçemiz Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlamıştır. Saat 10:15' te protokolün tören alanındaki yerlerini almalarıyla ilçemiz Atatürk Ortaokulu'nca hazırlanan gösteriler; Kaymakam Ahmet GÜNERİ, Garnizon Komutanı Okan ŞENGÜL ve Belediye Başkanı Mehmet BALCI'nın öğrencilerin, gençliğin ve halkın bayramını kutlamaları ile başlamıştır.
       Öğrenciler tarafından hazırlanan jimnastik, dans ve halk oyunları gösterileri ile devam edilmiştir. İl genelinde yapılan sportif yarışmalarda dereceye giren takımlara madalyaları ve başarı belgeleri Kaymakamımız Sayın Ahmet GÜNERİ tarafından verilmiştir.
       Törenlerin sona ermesini müteakip 6 Nisan 2018' de Hakkari - Çukurca'da el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan ilçemiz Tastepe köyünden İstihkam Uzman Çavuş Anıl YALAP'ın  isminin verildiği ilçemiz Belediye Parkı'nın adı ''Şehit Uzman Çavuş Anıl YALAP Parkı'' olarak değiştirilmiştir.